Kokļu mūzikas koncerts MANA SKĀRIENJŪTĪGĀ KOKLE

piektdiena, 10. jūlijs

19:00

Kokļu mūzikas koncerts MANA SKĀRIENJŪTĪGĀ KOKLE

PASĀKUMU VARI VĒROT ARĪ:

 

 

 

 

 

 

 

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pirmoreiz notiks kokļu mūzikas koncerts. Koncerta skaņdarbu atlasē piedalījās arī paši spēlētāji, izvēloties tos skaņdarbus, kas pašiem labāk patīk gan no kokļu mūzikas repertuāra, gan pazīstamākajiem pasaules mūzikas paraugiem.

Kā pieskaroties skārienjūtīgam ekrānam, vienā mirklī virtuāli varam nokļūt jebkurā pasaules vietā, aizceļot laikā, tā koklētājas ar saviem jūtīgiem pirkstiem aizskarot kokles stīgas ieskandinās mūzikā dažādus laikmetus un stilus no latviešu tautasdziesmas apdares līdz latviešu komponistu oriģinālmūzikai, no latviešu un pasaules klasikas līdz kinomūzikai un populārai mūzikai.

 

 

PROGRAMMA

 

Kokļu koncerta izvēlētais burts – K. Kokle, materiāls, no kā darināta kokle – koks, tautasdziesmā – kokli spēlē krauklis.

Jau pašā koncepcijā tiek apspēlēti burti vārdā KOKLE:

K BURTS:

KOKS – materiāls, no kā darināts man tuvais instruments – kokle,

KOKS – ar saknēm zemē, tradīcijās, kad spēlēju kokli ievibrēju Klausītājus,

KOKS – ar zariem debesīs – nākotnē. Es – veidojos no saviem vecākiem, saviem senčiem un viņu balsis skan arī manī, es tās nododu nākotnei.

O BURTS:

OZOLS – tautas spēks, tauta ir stipra kā ozols, ar spēcīgām, dziļām saknēm, patriotisms, tautasdziesmas, senču balss, bet apdarinātas 21.gadsimtā, ar šodienas izteiksmes līdzekļiem, šodienas skatījumu uz dzīvi, šodienas izjūtām.

K BURTS:

KLASIKA – esmu skolēns, es mācos spēlēt kokli. Es veldzēju savu dvēseli brīnišķīgās tautas melodijās, bet maniem pirkstiem jāzib, tie jātrenē, lai spēlētu klasiku.

L BURTS:

LIELUMS – es esmu daļa no kokļu mūzikas pasaules, no Latvijas kultūras, es piedalos festivālos un dažādos koncertos un atskaņoju latviešu komponistu darbus, rakstītus koklei.

E BURTS

ES – man patīk spēlēt kokli, es ar to raudu un smejos, varu izspēlēt to, kas skan man apkārt. Es veidoju savu skaņu pasauli, ietekmējoties no tā, ko dzirdu un vēlos to izpaust arī savas kokles skaņās. Skaista mūzika aizkustina gan mani, gan citus, es vēlos atklāt dažādas iespējas uz sava instrumenta – kokles.

 

Koncerta projekta vadītāja      Teiksma Jansone

Mākslinieciskā vadītāja           Kristīne Ojala

Asistenti                                   Alise Veisa, Lauma Bebriša

Režisore, scenārija autore       Dace Umbraško

Kustību māksliniece                Ieva Kemlere

Video projekciju autors           Toms Ošiņš

Scenogrāfs                               Pēteris Cars

Skaņu režisors                         Kārlis Auziņš

Gaismu operators                    Toms Rozenbergs

 

Atrašanās vieta

Papildu informācija

  • Biļešu cena: EUR 4.00; 6.00; 8.00; 10.00;

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/