Tautas deju lielkoncertā „Līdz varavīksnei tikt” piedalīsies vairāk nekā 16 000 dejotāju

Nule kā noslēgušās tautas deju kolektīvu skates XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam „Līdz varavīksnei tikt”. Šogad lielkoncerta repertuārā iekļautās dejas ir sarežģītas, taču kolektīvu vadītājiem bija iespēja izvēlēties dejot A vai B grupas dejas, un lauku skolu kolektīvi var veidot apvienotās grupas. Deju lielkoncerta „Līdz varavīksnei tikt” mākslinieciskā vadītāja un viena no tautas deju atlases skašu žūrijas komisijas priekšsēdētājām Inga Pulmane sarunā pauž patiesu gandarījumu: „Kolektīvi gatavojušies ar augstu atbildības sajūtu, dejas sagatavotas ļoti labā līmenī. Iepriecina tas, ka dejotāju ar katru gadu paliek arvien vairāk. Liels paldies pašvaldībām par finansiālo atbalstu kolektīvu tērpu iegādē – kolektīviem ir ļoti skaista tērpu komplektācija, ko arī dejotāji paši godprātīgi un cieņpilni nēsā.” Deju lielkoncerta repertuārā ir 28 tautas dejas un 8 horeogrāfisko ainu dejas, kopumā žūrijas komisija noskatījusies 2521 deju. Tautas deju atlases skatē bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi pārsteiguši žūriju ar savu enerģiskumu un mīlestību pret dejas tradīciju. 

Pavisam skatēs piedalījās aptuveni 27 500 dejotāju, taču svētkos Daugavas stadionā uzstāsies aptuveni 16 500 dejotāju. Iepriekšējiem svētkiem gatavojās 19 480 un X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalījās 13 880 dalībnieku, tāpēc patiess prieks, ka tautas deja bērnu un jauniešu vidū gūst arvien lielāku uzmanību.

Šajos Svētkos skatītāji varēs redzēt dejotājus deju lielkoncertā „Līdz varavīksnei tikt”. Lielkoncerta vienojošais elements būs horeogrāfiskās ainas, kur varēsim vērot ne tikai tautas deju soļus, bet arī modernā baleta elementus – galvenā koncerta tēma ir cilvēka fundamentālās vērtības. Žūrijas komisijas priekšsēdētājs un deju lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs Agris Daņiļevičš neslēpj prieku par dejotāju pulka palielināšanos, kā arī teicamo dejotprasmi un atzīst, „ka šogad Svētki būs tiešām skaisti, un tie noteikti atšķirsies no iepriekšējos gados redzētā”.

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/