Svētku laikā Bastejkalnā atradīsies Enerģijas stabules un Svētku alfabēts

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un dejusvētku laikā Bastejkalnā atradīsies sadarbībā ar Latvenergo koncernu un elektroenerģijas tirdzniecības zīmolu Elektrum radītais mākslinieka Ivara Mailīša interaktīvais mākslas objekts, skaņu tilts "Enerģijas stabules" un īpašais svētku alfabēts, kurā iedzīvosies Svētku radošās koncepcijas pamats “Burt(u)burvība”.

"Enerģijas stabules" būs muzikāli interaktīvs objekts, kurš Bastejkalnā atradīsies dziesmu un deju svētku laikā. Ikviens interesents svētku laikā varēs radoši savienot skaņu un deju, iemēģinot lielo klaviatūru, ērģeļu stabules un zvanstabules. “Enerģijas stabules” ik dienu darbosies no plkst.10:00 līdz 21:00, padomus interaktīvā objekta apguvē sniegs Svētku brīvprātīgie.

„Enerģija rodas arī cilvēkos un kur nu vēl vairāk enerģijas, kā tā ir dziedošos un dejojošos bērnos un jauniešos – mums ir jāļauj to likt lietā. Tādēļ man ir patiess prieks, ka kopā ar Latvenergo un Elektrum zīmolu ir izveidots vides objekts, kurā var darboties, piedalīties un pašiem radīt, ieklausoties skaņās un saprast, no kā tad dzimst mūzika. Nereti mēs sakām, ka mūzika ir enerģiska, ka tā uzlādē – tādējādi Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir mūsu nākotnes enerģija, kas vienu nedēļu koncentrējas Rīgā,” uzrunā Āris Žīgurs, AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs.

“Interaktīvā objekta ideja ir apvienot dziesmu un kustību, ļaujot radoši izpausties jebkuram. Te nav nepieciešama nošu pārzināšana vai kāda īpaša sagatavošanās. Aicinām visus iemēģināt, ar savām kustībām ievibrēt, iekustināt, ieskandināt Enerģijas stabules, tā, lai veidojas tilts starp kustību – palēcienu, uzsitienu un skaņu – notīm, kuras izvilināt arī nezinātājam palīdzēs īpašs objekta krāsojums un pamācības” stāsta objekta autors, svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis.

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/