Svētku kulminācijā – gājiens un Noslēguma koncerts Mežaparkā

12.jūlijā ar svētku gājienu “Ābēcēdē...uūvēzēžē” un Noslēguma koncertu “Manā dziesmā tu...” noslēgsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki.

Rīt, 11.jūlijā, plkst.11:00 notiks pēdējais deju lieluzveduma “Līdz varavīsknei tikt” koncerts Daugavas stadionā, programma „Mēs rakstām sevi Dziesmu svētkos”, kurā piedalīsies bērni ar speciālām vajadzībām, noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu...”, ielu koncerti Kalnciemielas kvartālā, “Lido” atpūtas centrā Krasta ielā, LU Botāniskajā dārzā un Gaismas pilī.

11.jūlijā no plkst. 15:00 līdz 18:00 uz Lielās skatuves Vērmanes dārzā būs skatāma programma “Mēs rakstām sevi Dziesmu svētkos”. “Prieks, ka trīsdesmit vienas speciālās izglītības iestādes bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām tiek dota iespēja atkal no jauna ierakstīt sevi šajos Svētkos. Mūsu lapaspuse Svētkos būs pamatīga ar vairāk nekā 400 dalībniekiem, tā būs rosīgi radoša, kā arī interesanta, emociju, kustības un svētku sajūtas pilna kopā būšana. Jo svētki ir tad, kad visiem prieks! Savukārt prieku citiem var radīt tikai tad, kad prieks pašiem un kad darām kopā ar visiem no sirds, patiesi un brīvi. Mēs pieskandināsim ar prieku 11. jūlijā Vērmanes dārzā koncertu, darbošanos radošajās darbnīcās, parādīsim fotoizstādē savu ceļu uz svētkiem,” stāsta projekta vadītāja Dzintra Zelcere.

GĀJIENS

12.jūlijā plkst. 9:00 sāksies Svētku gājiens “Ābēcēdē...uūvēzēžē”, kurā piedalīsies teju 38 000 dalībnieku. Gājiens ir Latvijas nākotnes pieteikums. Šo svētku vienotā ideja „Burt(u)burvība” kā dzīves un kultūras mācīšanās pamatīgums un skaistums rosina Gājienu. Dalībnieki tradicionāli sakārtoti alfabēta secībā. Gājiena maršruts būs divās plūsmās –

  • Pirmā plūsma “Daugavas kreisais krasts” (Kurzeme, ārzemju diaspora, Zemgale, Rīga) – Z.A.Meierovica bulvāris - laukums pie Brīvības pieminekļa - Brīvības gatve (kreisā puse) – Brīvības iela līdz Bruņinieku ielai (Dailes teātris).

  • Otrā plūsma “Daugavas labais krasts” (Latgale, Vidzeme, Rīga) – Kaļķu iela no Vaļņu ielas – laukums pie Brīvības pieminekļa – Brīvības gatve (labā puse) – Brīvības iela līdz Bruņinieku ielai (Dailes teātris).

Gājiena vizuālajā risinājumā tiks izmantoti burtu silueti - katra novada nosaukumā izcelti sākumburti, pasvītrojot alfabētisko nozīmi ne tikai strukturāli, bet arī mākslinieciski.

Pie Laimas pulksteņa laukumā pie Brīvības pieminekļa skanēs īpaši izsaukumi, kurus radījuši paši novadi, akcentējot sava novada nosaukuma sākumburtu.

Pie Dailes teātra dalībniekus sveiks svētku virsvadītāji, virsdiriģenti, rīkotāji un valsts amatpersonas. Dziesmu svētku gājiens ir svētku kulminācija pilsētvidē. Tajā piedalās gan svētku dalībnieki, gan organizētāji.

Šoreiz Gājiena ceļu aicināti “iemēģināt” arī nākošo svētku dalībnieki - ap plkst.11.30 no Brīvības pieminekļa laukuma sāksies Ķiparu jeb nākošos svētku dalībnieku gājiens, kuram no jebkuras Gājiena vietas pievienoties varēs jebkurš ķipars, bet īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem sākot no zīdaiņa veduma līdz pat pirmskolai. Plānots, ka svētku gājiens turpināsies līdz plkst. 13.30. Tas būs skatāms ne tikai klātienē, bet arī tiešraidē LTV1 un LTV7, kā arī tiešstraumē www.ltv.lv un LMT Straume.

Gājienus veido režisore, svētku radošās koncepcijas autore Inga Krišāne, scenogrāfs Jānis Pētersons un māksliniece Antra Auziņa.

  1. jūlijā saistībā ar Svētku dalībnieku gājienu no plkst. 7.00 līdz gājiena noslēgumam tiks veiktas izmaiņas atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos. Izmaiņas skars 1., 2., 3., 6., 9., 11., 13., 14., 16., 20., 21., 24., 30., 40. un 50. autobusa maršrutu, 5., 6., un 7. tramvaja maršrutu, 1., 3., 12., 14., 17., 19., 24., 25. trolejbusa maršrutu, kā arī 200., 206., 216., 224., 236., 237., 241. minibusa maršrutu. 12.jūlijā Svētku dalībnieku gājiena laikā atļaut izmantot abonementa biļetes – personalizētās, nepersonalizētās viedkartes un viedbiļetes, kas iegādātas braukšanai slēgtajos autobusu, trolejbusu vai tramvaju maršrutos, braukšanai citos autobusu, trolejbusu un tramvaju maršrutos. Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” izvietos informāciju pieturvietās par izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā.

Sakarā ar svētku dalībnieku gājienu 12.jūlijā no plkst. 00.01 līdz plkst. 16.00 slēgs transportlīdzekļu satiksmi:

  • 11. novembra krastmalā, posmā no Kaļķu ielas līdz Muitas ielai;

  • 11.novembra krastmalas paralēlajā ielā.

NOSLĒGUMA KONCERTS

Noslēguma koncertu “Manā dziesmā tu” veido mākslinieciskie vadītāji Gints Ceplinieks un Edgars Vītols, režisore Mirdza Zīvere, scenogrāfi Jānis un Maija Jansoni. “Noslēguma koncerts Mežaparkā ir latvietības un patriotisma lādiņš. Te satiksies visas svētku tradīcijai tik būtiskās nozares – dziesma, deja, folklora un pūtēju orķestru muzicēšana. Koncertā izskanēs Valta Pūces, Ērika Ešenvalda, Kārļa Lāča, Andra Sējāna un Raimonda Paula darbu pirmatskaņojumi”, stāsta maklsinieciskais vadītājs un virsdiriģents Gints Ceplinieks.

Koncertu tiešraidē rādīs LMT Straume, bet plkst.21:20 - LTV 1.

Aicinam koncerta apmeklētājus doties uz norises vietu ar kājām, braukt ar velosipēdu vai izmantot sabiedrisko transportu, automašīnu novietojot citur pilsētā. Mežaparkā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs. Mežaparkā, Zaļā teātra teritorijā, būs izveidota speciāla apsargāta bezmaksas velonovietne. Lai neveidotos rindas pie ieejas vārtiem lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi – 11.jūlijā no plkst.17:00 , 12.jūlijā no plkst.15:00.

Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam ir bezmaksas (ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta). Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Koncertos aizliegts ienest lietussargus, t.sk. saliekamos. Aicinam paņemt līdzi lietusmēteļus.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/