Spēcīgākie skolu jaunatnes tautas deju kolektīvi piedalās lielkoncerta kopmēģinājumā

Sestdien un svētdien, 9. un 10.maijā, Olimpiskajā sporta centrā notiek XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta horeogrāfisko ainu kopmēģinājums. Kopmēģinājumā piedalās ap 1600 dejotāju no visas Latvijas - republikas spēcīgākie skolu jaunatnes kolektīvi (1.-12.kl.).

Sestdien un svētdien horeogrāfa Agra Daņilēviča vadībā dejotāji mēģina lielkoncerta deju horeogrāfiskās ainas, t.i. tās dejas, kas iznes koncerta saturisko līniju. Tajās varēs vērot ne tikai tautas deju soļus, bet arī modernā baleta elementus – galvenā koncerta tēma ir cilvēka fundamentālās vērtības. Horeogrāfisko ainu horeogrāfs ir deju lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs Agris Daņiļevičs, horeogrāfisko ainu mūzikas autors ir Renārs Kaupers, tekstu autore - Inese Zandere.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Tautas deju lielkoncerts „Līdz varavīksnei tikt”, kurā piedalīsies vairāk nekā 16 000 dejotāju, būs skatāms 10. un 11.jūlijā Daugavas stadionā. Deju lielkoncerta repertuārā ir 28 tautas dejas un 8 horeogrāfisko ainu dejas.

Šogad tautas deju skatēs piedalījās aptuveni 27 500 dejotāju, taču svētkos, ņemot vērā organizatoriskus aspektus, Daugavas stadionā piedalīsies aptuveni 16 500 dejotāju. Dejotāju skaits XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos ir pieaudzis – salīdzinājumam: iepriekšējiem svētkiem gatavojās 19 480, bet piedalījās 13 880 dalībnieku.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/