Sācis strādāt Svētku oficiālais informācijas un drošības centrs Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā

Ar Jelgavas novada skolēnu kora “Asni” un Rīgas valsts 2.ģimnāzijas jauktā kora sadziedāšanos šodien sāka darboties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku oficiālais informācijas un drošības centrs, kas sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” līdz 12.jūlijam darbosies Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā.

“Centrālais dzelzceļa stacijas laukums Svētku laikā būs nozīmīgs krustpunkts, kur saplūdīs informācija, svētku dalībnieki, atbalstītāji un līdzjutēji. Šeit atradīsies arī oficiālais Svētku informācijas un drošības centrs, kur varēs uzzināt visu par Svētku norisi kopumā, iegūt saturisko un tehnisko informāciju saistībā ar norises vietām, kā arī informāciju par konkrētiem pasākumiem. Ja Svētku norises vietās būs kas pazaudēts vai atrasts - informācijas un drošības centrs būs tā vieta, kur vērsties abos gadījumos. Info centros varēs iegūt arī drukātās Svētku programmas,” stāsta Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā informācijas un drošības centri darbosies 6 Rīgas vietās.

“Bērni un jaunieši ir mūsu tautas vērtība, bez kuras valsts pastāvēšanai nav jēgas. Tradīcijas var pārmantot tikai rūpīgi tās kopjot, un Dziesmusvētku tradīcija ir viena no skaistākajām, kāda mūsu valstij ir. Latvijas dzelzceļš kā viens no lielākajiem uzņēmumiem valstī, šādu nozīmīgu kultūras notikumu atbalstu uzskata par savu patriotisku pienākumu, un mēs esam lepni, ka varam būt daļa no dziesmu svētku tradīcijas,” uzsver VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis.

No 6. līdz 12.jūlijam Stacijas laukumā pie t/c “Origo” darbosies ne tikai oficiālais Dziesmu un Deju svētku info punkts, bet arī īpašā Latvijas Radio 5 - Pieci.lv Dziesmu un deju svētku radio studija, kurā viesosies svētku dalībnieki, populāri mūziķi, raidījumus veidos neparasti ētera tandēmi, kā piemēram, katru darba dienu pl.11:00 “Kultūras rondo” vadīs Zigfrīds Muktupāvels un Māra Upmane-Holšteine, kā arī būs klausāmi ierastie raidījumi “Pieci Rīti ar Tomu Grēviņu”, “Pieci Brauc”, “Pilnīgs Vakars” u.c. Pieci.lv Dziesmu un deju svētku radio studijas programmas izplatīšanu no Stacijas laukuma nodrošinās VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

“Mūsdienu tehnoloģijas ļauj nodrošināt to, ka daudzas ikdienas darbības varam veikt attālināti nemaz nesatiekot savu sadarbības partneri. Tomēr, lai, cik modernas nebūtu tehnoloģijas,  nekas nespēj aizstāt to patieso atkal satikšanas prieku, ko izbauda deju kolektīvu un koru dalībnieki uz Dziesmu un deju svētku skatuves. Ir patiess gandarījumus, ka palīdzam arī radio ļaudīm nokļūt tuvāk saviem klausītājiem, ļaujot sadzirdēt svētku balsis, skaņas un deju soļus, kas valdīs arī  Stacijas laukumā,” uzsver VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Turpat Stacijas laukumā uz „Origo Summer Stage” skatuves darba dienu vakaros plkst. 18:00 notiks dziesmotas koru cīņas, kuru ietvaros Latvijas kori izpildīs īpaši sagatavotas dziesmas.  Otrdien, 7.jūlijā plkst. 20:00 uz skatuves pēc koru kariem būs vērojams arī unikāls koncerts sadarbībā ar DJ Monsta un Ansi Kolmani, kurā tradicionālās koru mūzikas dziesmas tiks apvienotas ar elektronisko mūziku un hiphopu, savukārt 9.jūlijā koru karu vietā no plkst.16:00 līdz 20:00 pie „Origo Summer Stage” skatuves pulcēsies Dziesmu un deju svētku dalībnieki un notiks īpašs Ielu koncerts ar dejotāju piedalīšanos gan no Latvijas, gan latviešu deju kolektīviem ārzemēs. Papildu šiem pasākumiem uz “Origo Summer stage” skatuves būs iespēja sajust svētku atmosfēru un uz lielā ekrāna vērot XI Latvijas jaunatnes Dziesmu un Deju svētku atklāšanu, deju lielkoncertu “Līdz varavīksnei tikt”, gājienu "Ābēcēdē...ūvēzēžē"  un noslēguma koncertu “Manā dziesmā Tu...”.

„Kultūras aktivitāšu centrs „Origo Summer Stage” jau tradicionāli uz savas skatuves atspoguļo nozīmīgākos Latvijas un Rīgas vasaras festivālus un notikumus, arī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir viens no tiem. Priecājamies, ka šajā svētku nedēļā varam gan rīdziniekiem, gan mūsu pilsētas viesiem sniegt iespēju kļūt par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem un izjust svētku atmosfēru te - pašā Rīgas satiksmes krustpunktā un centrā,” par gaidāmajiem pasākumiem uz „Origo Summer Stage” skatuves stāsta tirdzniecības centra „Origo” menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/