Rīgas centru Svētku laikā rotās vides objekts “Skaņu stabules Latvija skan”

15. jūnijā Kultūras ministre Dace Melbārde, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte atklāja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenā mākslinieka Ivara Mailīša interaktīvo vides objektu “Skaņu stabules Latvija skan”, kurš ieskandina šīs vasaras trīs lielāko kultūras notikumu – Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku un Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” - pamatvērtības un veidos unikālu skaņas rakstu pilsētvidē.

Vides objekts “Skaņu stabules.Latvijas skan.” iecerēts kā liela izmēra metāla stabuļu komplekss, kas veido Latvijas kontūru no dažādiem Elizabetes un Brīvības ielu krustojuma skatu punktiem. Skaņu stabules Rīgā priecēs no 15.junija līdz 20. jūlijam, bet pēc Svētkiem tās tiks uzstādītas pirmās Bērnu dziesmu dienas norises vietā, Madonas novada Praulienā, lai godinātu tās vērtības, kuras patiesi iedvesmo. Skaņu stabules ir arī kā tilts uz interaktīvajiem vides objektiem, kas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā priecēs Bastejkalna apmeklētājus.
 
“No ganu stabules skaņām, ērģeļu pasaules elpas un tautas gara dziesmas dzima Latvijas valsts. Bet pirms dzimšanas tika gatavots šūpulis. To veica mātes un tēvi, skolotāji un mācītāji. Un šūpulis sāka skanēt, auga un nobrieda tauta. Šīs skaņu stabules ir tautas gara liecinieki. No Vidzemes šūpoļkalna mēs tās atvedām uz Rīgu, lai šīs vasaras lielajos svētkos visiem pateiktu, ka pirms gandrīz 150 gadiem 1866.gada 18.jūlijā Madonas novadā notika pirmā lielā Bērnu dziesmu diena, kura ieskandināja ticību, cerību un mīlestību savai tautai un topošai Latvijai,” stāsta vides objekta autors Ivars Mailītis.

No 2015. gada 25. līdz 28. jūnijam Rīgā un Latvijas novados norisināsies VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus. Šo gadu laikā svētki sarīkoti visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Simboliski, ka tieši jubilejas gadā svētki atgriežas Latvijā. Svētkos piedalīsies kori no Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās deju kolektīvi un pūtēju orķestri – kopā svētkos tiksies ap 8000 dalībnieku.

No 2015. gada 15. līdz 19.jūlijam Latvijā notiks lielākie tradicionālās kultūras svētki Baltijā - starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500. „Baltica 2015” tēma būs „Mantojums”.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/