Piektā diena: Kokļu koncerts, pūtēju defile, folkoras kopu koncerts un deju lieluzvedums “Līdz varavīksnei tikt”

Svētku piektajā dienā Daugavas stadionā notiks divi deju lieluzveduma “Līdz varavīksnei tikt” koncerti, pie Brīvības pieminekļa notiks folkloras kopu koncerts “Rotaļu raksti” un pūtēju orķestru defile programma, tiks noskaidroti labākie tērpu skates “Rakstu darbi” dalībnieki, bet Lielajā Ģildē izskanēs kokļu mūzikas koncerts “Mana skārienjūtīgā kokle”.

Plkst.15:00 laukumā pie Brīvības pieminekļa notiks folkloras kopu koncerts “Rotaļu raksti”. Rotaļu un deju programma Rotaļu raksti apvieno 21 latviešu tradicionālo rotaļdeju, kuras parāda rotaļu ar dziedāšanu un latviešu tradicionālo deju iespējas gan sadzīvē, gan priekšnesumos izbaudīt rotaļāšanās prieku, azartu un sadarbošanās burvību. Rotaļa ir viens no tiem folkloras žanriem, kas ir ļoti demokrātisks, jo rotaļām parasti ir neierobežots dalībnieku skaits un rotaļnieki vienlaikus dzied, kustas, sarunājas, iejūtas kādā lomā un bieži vien pielāgo rotaļu katrai konkrētai situācijai, liekot lietā savu improvizācijas prasmi.

Koncerts tiešraidē būs skatāms LMT Straume.

Plkst.19:00 laukumā pie Brīvības pieminekļa skatītājus priecēs pūtēju orķestru defile. Pūtēju orķestru priekšnesums tradicionāli jau vairākus gadus ir neatņemama Svētku programmas sastāvdaļa Rīgā un ieguvis lielu interesi un atsaucību kā ļoti dzīvespriecīgs, krāsains un pozitīvām emocijām bagāts pasākums. “Latvijas skolu pūtēju orķestri defile - muzicēšanu kustībā - žanru apgūst kopš 2002.gada. Pūtēju orķestru defile ir aizraujošs piedzīvojums, kurā skatītāji bauda gan orķestra muzikālo sniegumu, gan saskaņotu kustību zīmējumu pašu orķestrantu izpildījumā. Piedalīšanās defile programmās prasa dubultu uzmanību un atdevi, bet reizē ir arī neaizmirstams piedzīvojums,” Egils Šķetris, pūtēju orķestru projektu vadītājs

Defile programmu tiešraidē varēs redzēt LMT Straume.

Plkst. 19:00 Lielajā Ģildē skanēs kokļu mūzikas koncerts “Mana skārienjūtīgā kokle”. “Mūsdienās bērni meistarīgi darbojas ar skārienjūtīgām ierīcēm – telefoniem, datoriem, bet daudzi tikpat meistarīgi spēj ar savu pieskārienu ievibrēt instrumentu stīgas un mūsu sirdis. Koncertā, kurā atklāsim vārda “kokle” burtus, varēs iepazīt kokli visplašākajā izteiksmes līdzekļu spektrā – no entokokles līdz akadēmiskajai, no tautas dziesmai līdz laikmetīgai mūzikai. Koncerta programmā ir iekļautas arī pašu koncerta dalībnieku aptaujās populārāko dziesmu apdares no Prāta Vētras, Metallica u.c. grupu repertuāra. Koncerta noslēgumā skanēs Valta Pūces darba pirmatskaņojums, kurā muzicēs visi notikuma dalībnieki,” par koncerta ieceri stāsta mākslinieciskā vadītāja Kristīne Ojala.

LTV 1 ēterā - 11.07. plkst.9:25

Plkst.12:00 un 17:00 Daugavas stadionā notiks deju lieluzveduma “Līdz varavīksnei” tikt ģenerālmēģinājums ar skatītājiem. “Koncerts ir veidots kā stāsts par mazu meiteni Artu, kas grib nokļūt līdz varavīsknei – kopā ar meitenes piedzīvojumiem izdzīvosim viņas augšanu un sapņus. Pirmo reizi koncerta struktūru papildinās īpaši veidotas horeogrāfiskās ainas. Dejotāji ne tikai dejos, bet arī dziedās,” stāsta viena no koncerta mākslinieciskajām vadītājām Indra Ozoliņa. Koncertā piedalīsies 18339 dejotāji, no kuriem 1400 piedalīsies horeogrāfiskajās ainās. Koncerta radošā grupa – mākslinieciskie vadītāji Indra Ozoiliņa, Inga Pulmane, Agris Daņiļevičs (horeogrāfisku ainu autors), režisore Inga Cipe un scenogrāfs Reinis Suhanovs.

KONCERTA APMEKLĒTĀJIEM:

Aicinam doties ar kājām, sabiedrisko transportu vai velosipēdiem (Grīziņkalnā, pie Daugavas stadiona būs ierīkota bezmakas apsargāta velonovietne). Lūdzam, savlaicīgi plānot ierašanos, skatītāji tiks gaidīti jau pusotru stundu pirms koncerta.

Visu dienu apmeklētājus gaidīs arī burziņš Vērmaņa dārzā, kura spilgtākie dienas akcenti ir profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu programma „Radi, rādi, raidi!” plkst.16:00, Džeza mūzikas koncerts plkst.18:30, diasporu kolektīvu koncerts plkst.11:00. Ielu koncerti notiks kultūras pilī “Ziemeļblāzma” plkst. 11.00 - 17.00, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā plkst.11:00-16:00 un "Lido atpūtas centrs" Krasta ielā plkst. 12.00 - 17.00.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/