Noskaidrotas Latvijas skolēnu mīļākās latviešu tautasdziesmas

Konkursa #KārumsIedvesmo ietvaros, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieldraugs Kārums veica Latvijas skolēnu aptauju, kurā noskaidroja skolēnu mīļākās latviešu tautasdziesmas. Aptaujā piedalījās skolēni no dažādiem Latvijas reģioniem, pārstāvot visas klašu grupas.

Latviešu tautasdziesmas ir viena no galvenajām latviešu folkloras tradīcijām, tāpēc Kārums, vēlējās noskaidrot, kuras ir Latvijas skolēnu mīļākās tautasdziesmas un ar ko tās skolēniem asociējas. Visu klašu grupā par vismīļāko latviešu tautasdziesmu, ar ļoti lielu balsu pārsvaru, tika atzīta “Pūt vējiņi”. Skolēni minēja arī citas, piemēram, sākumskolēni, kā mīļāko tautasdziesmu, izvirzīja “Aijā, žūžū, lāča bērni”, pamatskolēni visbiežāk skandina “Jūriņ’ prasa smalku tīklu”, savukārt vidusskolēniem viena no vismīļākajām izrādījās “Bēdu, manu lielu bēdu”.

#KārumsIedvesmo konkursa vēstneša Ralfa Eilanda mīļākā tautasdziesma ir “Suņi zaķiem pēdas dzina”, un viņš atzīst, ka tā nav vienīgā: “Ikdienā bieži pieķeru sevi dungojam kādu senāku latvju meldiņu. Man tautasdziesmas ir īpaša vērtība.”

Jautājot skolēniem, ar ko viņiem asociējas latviešu tautasdziesmas, visbiežāk tika pieminēti Dziesmu un deju svētki, latviešu tautas kopābūšana, tautas mantojums, ģimene un Latvijas vērtības. Mazākie minēja, ka latviešu tautasdziesmas viņiem asociējas ar mīļo māmiņu, kura dzied priekšā tautasdziesmas, ar dzimteni un dzīves gudrību. Vecāko klašu skolēni izcēla tautasdziesmas kā Latvijas lepnumu, ģimenes siltuma sajūtu un spēcīgu saikni ar dabu.

Lai ikvienam būtu iespēja nosūtīt sveicienu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un parādīt savu mīļāko latviešu tautasdziesmu, Kārums rīko latviešu tautasdziesmu konkursu #KārumsIedvesmo. Konkursa uzvarētājam būs iespēja ierakstīt kopīgu dziesmu un videoklipu kopā ar Ralfu Eilandu, kā arī doties ceļojumā uz Stokholmu. Konkursa noteikumi apskatāmi mājaslapā iedvesmo.karums.eu un Svētku mājaslapā zem burta "i - iedvesma".

 

 

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/