Mūsdienu deju lielkoncerta „Te mēs es@m” dalībnieki gatavo krāšņu uzvedumu

16. martā Jelgavā tika organizēts pirmais kopmēģinājums XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lielkoncertam „Te mēs es@m”.

Kopmēģinājumā, kas paralēli norisinājās divās vietās, piedalījās 679 dejotāju no 56 deju grupām, tāpēc mūsdienu deju lielkoncerta virsvadītājiem tas bija liels pārbaudījums, jo ne tikai bija jāsakārto jau apgūtās dejas laukuma zīmējumos, bet arī jāiemāca jaunas. Kā stāsta deju lielkoncerta „Te mēs es@m” mākslinieciskā vadītāja Edīte Ābeltiņa, sagatavošanās process esot sarežģīts un daudz jāstrādā pie kustību sinhronizācijas, taču dejotāju līmenis ir labs, kas, protams, iepriecina un atvieglo darbu mēģinājuma laikā. Vienlaikus norit cītīgs darbs pie tērpu šūšanas, jo dejotāju ir daudz un plānots, ka uzveduma laikā katrs dejotājs nomainīs vismaz trīs kostīmus. Lai muzikāli paspilgtinātu uzveduma vizuālo krāšņumu, projektam pieaicināta grupa „Instrumenti”, kas īpaši šim koncertam raksta jaundarbu, kuru arī izpildīs klātienē koncerta finālā. Nākamais kopmēģinājums gaidāms 4. aprīlī Jelgavā.

Mūsdienu deju lielkoncerts „Te mēs es@m” būs 7. jūlijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā. Koncerta sižets norisinās divās daļās. Pirmā daļa ataino virtuālās pasaules atraktīvo pusi un iespēju dažādību, iegūstot neierobežotu skaitu draugus, daloties ar tiem savos pārdzīvojumos un sapņos. Otrajā daļā notiek divu pasauļu sintēzes atainojums: viens un vienmēr viens Tu esi pie ekrāna, kaut arī virtuālajā pasaulē ir it kā simtiem draugu. Visām labajām domām un gaišajiem sapņiem, kuri sēti virtuālajā pasaulē, ir jākļūst par īstenību. Un tam vajadzīgs drauga plecs, kontakts klātienē šeit un tagad.

(Foto: Raitis Supe)

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/