Galerija Centrs skatāma izstāde par Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsturi

Līdz 12.jūlijam tirdzniecības centra Galerija Centrs Rīdzenes ielā apskatāma izstāde par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsturi. Izstādē aplūkojamas unikālas vēsturiskas fotogrāfijas, ietverot spilgtākos mirkļus no visiem iepriekšējiem Svētkiem, kā arī portāla www.la.lv sekotāju iesūtītie labākie fotoattēli.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcija aizsākusies 1960. gadā, kad 23. jūnijā Rīgā no 178 Latvijas skolām sapulcējās vairāk nekā 8, 5 tūkstoši jauniešu. Tolaik repertuāra pamatā bija dziesmas krievu valodā, bet dziesmu latviešu valodā bija maz. Turpmākajos gados dalībnieku skaits skolēnu dziesmu svētkos pakāpeniski pieauga, tika pilnveidots repertuārs. VI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos (1989) bērnu koris diriģenta Leonīda Vīgnera pavadībā izpildīja mūsu valsts himnu Baumaņu Kārļa „Dievs, svētī Latviju”. Laiks pēc neatkarības atjaunošanas skolēnu dziesmu svētkiem saistās ar Svētku programmas un dziesmu repertuāra bagātināšanos tās visdažādākajās izpausmēs. Kopš 2003. gada Svētki ir iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu klasē.

“Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir latvietības un patriotisma lādiņš. Te satiekas visas svētku tradīcijai tik būtiskās nozares - dziesma, deja, folklora, un pūtēju orķestru muzicēšana un citas radošās izpausmes,” akcentē Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Gints Ceplenieks.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/