Dziesmu un deju svētkos padomāts arī par jaunajiem māksliniekiem

8. aprīlī, Daugavpils Latviešu kultūras centrā norisinājās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekta “Rakstu darbi” laureātu apbalvošanas pasākums, kas pulcēja dalībniekus no 23 novadiem un pilsētām Latgalē, pavisam 262 dalībnieku, kas radījuši 148 pārdomātus un dzīvespriecīgus mākslas darbus. Jauno mākslinieku darbu izstāde tika atklāta šā gada 25. martā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Vienlaikus pasākuma ietvaros tika organizētas radošo darbnīcu un tērpu kolekciju skates, kur dalībai pieteikti 262 zīmētāju, 16 radošo darbnīcu un 19 tērpu kolekciju, klātesot 543 dalībniekiem.

Nākamie Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pasākumi gaidāmi 16. aprīlī Liepājā, 21. aprīlī Jūrmalā, 23. aprīlī Rīgā, 24. aprīlī Bauskā un 29. aprīlī Cēsīs, un no reģionālajiem pasākumiem tālāk izvirzītie darbi tiks izstādīti XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņu izstādē „Rakstu darbi” 6. jūlijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kad norisināsies arī laureātu apbalvošana. Savukārt labākās tērpu kolekcijas tiks prezentētas finālkonkursā 10. jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā.

Izstādes – konkursa dalībnieku darbu izvērtēšanai bija piesaistīti radoši domājoši un visnotaļ kompetenti žūrijas locekļi kā māksliniece-dizainere, Valsts SIA Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikuma lietišķās grafikas un kompozīcija pasniedzēja Aiva Bumbure, māksliniece-keramiķe, pedagoģe, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuāli plastiskās mākslas metodiķe Dagnija Ramane, tekstilmāksliniece, lektore, Limbažu TLMS "Dzilna" vadītāja Baiba Vaivare un Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente, projekta „Rakstu darbi” vadītāja Areta Raudzepa.

 

 

 

 

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/