Ceturtā diena: sākas mēģinājumi Mežaparkā, deju lieluzveduma “Līdz varavīksnei tikt” ģenerālmēģinājums, “Taure sauc” un “Gudru ņēmu padomiņu”

Svētku ceturtajā dienā Mežaparkā sāksies Noslēguma koncerta mēģinājumi, publika pirmo reizi ieraudzīs deju lieluzvedumu “Lidz varavīksnei tikt”, izskanēs pūtēju orķestru koncerts “Taures sauc”, Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks folkloras konkursu uzvarētāju koncerts “Gudru ņēmu padomiņu”.

Plkst. 19:00 Starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsalā notiks pūtēju orķestru koncerts ‘Taures sauc“. Koncertā piedalīsies 41 Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestris ar 1600 dalībniekiem. Intermēdijas izpildīs Latvijas Republikas Zemessardzes jauniešu pūtēju orķestris, kā viesi uzstāsies vīru kopa „Vilki”.   Programmā - latviešu oriģinālmūzika, tautasdziesmu apdares, klasikas un populārās mūzikas skaņdarbu aranžijas. Koncertu papildinās labāko Latvijas orķestru defile priekšnesumi.

Koncerts tiešraidē būs skatāms LMT Straume, bet plkst.21:20 – LTV 1.

Plkst.19:00 Daugavas stadionā notiks deju lieluzveduma “Līdz varavīksnei” tikt ģenerālmēģinājums ar skatītājiem. “Koncerts ir veidots kā stāsts par mazu meiteni Artu, kas grib nokļūt līdz varavīsknei – kopā ar meitenes piedzīvojumiem izdzīvosim viņas augšanu un sapņus. Pirmo reizi koncerta struktūru papildinās īpaši veidotas horeogrāfiskās ainas. Dejotāji ne tikai dejos, bet arī dziedās,” stāsta viena no koncerta mākslinieciskajām vadītājām Indra Ozoliņa. Koncertā piedalīsies 18339 dejotāji, no kuriem 1400 piedalīsies horeogrāfiskajās ainās. Koncerta radošā grupa – mākslinieciskie vadītāji Indra Ozoiliņa, Inga Pulmane, Agris Daņiļevičs (horeogrāfisku ainu autors), režisore Inga Cipe un scenogrāfs Reinis Suhanovs.

KONCERTA APMEKLĒTĀJIEM:

Aicinam doties ar kājām, sabiedrisko transportu vai velosipēdiem (Grīziņkalnā, pie Daugavas stadiona būs ierīkota bezmakas apsargāta velonovietne). Lūdzam, savlaicīgi plānot ierašanos, skatītāji tiks gaidīti jau no plkst.17:30.

Plkst.19:00 Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Lielajā zālē izskanēs folkloras konkursu uzvarētāju koncerts “Gudru ņēmu padomiņu”. Folkloras konkursu „Teci, teci, valodiņa”, „Anekdošu virpulis”, „Dziesmu dziedu, kāda bija”, „Vedam danci” un „Klaberjakte” uzvarētāju koncerts ir Svētku folkloras programmas „odziņa”, kas parāda tradīciju mantinieku mērķtiecīgu virzību uz individuālu pilnveidošanos, meistarību un saskanīgu sadarbošanos stāstot, dziedot, muzicējot un dejojot. Koncertā piedalās dažādu Latvijas novadu labākie stāstnieki, dziedātāji, dejotāji un muzikanti, kas savu pašizpausmi saista ar mērķtiecīgu lokālo tradīciju izzināšanu, to apgūšanu un popularizēšanu. “Būt dialogā ar vietējo tradīciju ir gan skolēnu, gan skolotāju aicinājums un izaicinājums. Tas liek aizvien no jauna ar cieņu saglabāt mantoto un ar prieku un pašcieņu to pilnveidot šodien, šeit un tagad. Katrs no koncerta dalībniekiem par sevi var teikt: „Es mācēju, es mācēju, ko tie citi nemācēja,”” stāsta projekta vadītāja Māra Mellēna.
Koncertu varēs vērot ltv.lv

Jau no plkst.7:30 Mežaparkā pulcēsies Noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu..” dalībnieki. Pirmais mēģinājums sāskies plkst.8:30. Noslēguma koncerta publiskais ģenerālmēģinājums notiks 11.jūlijā plkst.19:00. Ieskatu pirmajā mēģinājumā sniegs arī LMT Straume, pieslēdzoties procesam pkst.16:00. Noslēguma koncertu “Manā dziesmā tu” veido mākslinieciskie vadītāji Gints Ceplinieks un Edgars Vītols, režisore Mirdza Zīvere, scenogrāfi Jānis un Maija Jansoni. “Noslēguma koncerts Mežaparkā ir latvietības un patriotisma lādiņš. Te satiksies visas svētku tradīcijai tik būtiskās nozares – dziesma, deja, folklora un pūtēju orķestru muzicēšana. Koncertā izskanēs Valta Pūces, Ērika Ešenvalda, Kārļa Lāča, Andra Sējāna un Raimonda Paula darbu pirmatskaņojumi”, stāsta maklsinieciskais vadītājs un virsdiriģents Gints Ceplinieks.

Visu dienu apmeklētājus gaidīs gan burziņš Vērmaņa dārzā, gan ielu koncerti Rīgas pilsētvidē - plkst. 11.00 - 16.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, plkst. 12.00 - 17.00 "Lido atpūtas centrs" Krasta ielā, plkst. 16.00 - 21.00 laukumā pie T/C "Origo", kā arī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Juglā.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/