Folklora

Dziesmas, dejas un tradīciju uzturēšana mums tāpat kā mūsu senčiem ieņem nozīmīgu lomu ikdienas dzīvē. Ar dziesmām un dejām darbs raitāk uz priekšu iet, svētkos un godos piekopjam tradīcijas un, priecīgās rotaļās ejot, pavadām bērnību un brīvos brīžus draugu un ģimenes lokā. Tā ir mūsu folklora, kas aptver tautasdziesmas, pasakas, tautas mūziku, tautas dejas un arī rotaļas.

Rotaļa ir viens no tiem folkloras žanriem, kas laika gaitā diezgan strauji mainās. Tajā ir neierobežots dalībnieku skaits un to var ātri iemācīties, tāpēc gandrīz vienmēr var piedalīties arī tad, ja nemāk. Galvenais ir vēlēšanās un kāds pulciņš, kuri prot un ir gatavi dalīties pieredzē ar tiem, kuri neprot. Vēl tikai pagājušā gadsimta pirmajā pusē rotaļa bija iecienīta nodarbe jauniešu vidū ballīšu laikā, un arī mūsdienās tās nenoveco, bet gan laika gaitā mainās, pielāgojoties dalībnieku izpratnei.

Vai esi piemirsis pēdējo reizi, kad gāji rotaļā? Lūk, alternatīva, kā pavadīt laiku mēģinājumu starplaikos kopā ar draugiem un kolektīva biedriem vai arī ģimenes svētkos.

 

 

 

Izzini latviešu folkloru un tās daudzveidību:

8.jūlijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā - folkloras kopu individuālās programmas RITI RAITI

9.jūlijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā - folkloras konkursu uzvarētāju koncerts GUDRU ŅĒMU PADOMIŅU

10.jūlijā laukumā pie Brīvības pieminekļa - folkloras kopu koncerts ROTAĻU RAKSTI

 

 

 

 

 

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/