Vēsture

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēstures aizsākums datējams 1866.gada 18.jūlijā, kad Praulienas pagasta “Mācītājmuižā” notika pirmie bērnu dziedāšanas svētki. Gadiem ejot Svētku tradīcija ir attīstījusies, kuplinoties gan dziedošo un dejojošu dalībnieku skaitam, gan dziesmu un deju repertuāram. Un kopš 2003.gada Svētki ir iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardabu klasē. Svētku vēstures apzināšanās sniedz nepieciešamo izpratni veiksmīgai tradīcijas turpināšanai nākotnē.

Kopā ar Latvijas Avīzi, aicinājām portāla www.la.lv un Svētku mājaslapas apmeklētājus dalīties skaistākajās atmiņās par iepriekšējo gadu Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, iesūtot fotogrāfijas, kurās redzami aizvadīties Svētki. Kāda toreiz bija noskaņa? Kas aizraujošs un neparasts atgadījās?

No 29. Jūnija līdz 12.jūlijam tirdzniecības centra Galerija Centrs Rīdzenes ielā bija apskatāma izstāde par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsturi. Izstādē bija ietvertasgan unikālas vēsturiskas fotogrāfijas, gan spilgtākie mirkļi no visiem iepriekšējiem Svētkiem, kā arī portāla www.la.lv sekotāju iesūtītie labākie fotoattēli.

 

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/