Talants

Katram cilvēkam, vecāku vai vēl augstāku spēku dāvāts, ir dots kāds talants, tikai jāprot to atrast. Kā to izdarīt? Tas rodas no mīlestības uz darbu. Strādā, dari un izmēģini visu, ko sirds tev saka priekšā un tad tavs talants pats pieteiksies. Talants ir prasme saskatīt to, ko citi neredz, sadzirdēt to, ko citi nedzird un saprast to, ko citi nesaprot.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir vieta, kur satiekas tūkstošiem jauno talantu no visas Latvijas. Pie viena talanta pieliekot nākamo – rodas talantīgs koris vai deju kolektīvs, tiem pieliekot nākamos – rodas talantīga tauta, kura spēj rast un noturēt pati savu likteni.

Jau 60 gadus īpaša vieta, kur talantiem pulcēties – ir Latvijas Televīzija. Te daudzi savu mākslas ceļu ir sākuši. Mūsu apjomīgais arhīvs ir Latvijas pēdējās desmitgades vēstures liecību apliecinājums. Un arī šis pirms Svētku laiks Latvijas Televīzijai ir īpašs.

Mēs kā bērni, nevaram šos Svētkus sagaidīt, tāpēc soli pa solim ejam tiem pretī! Pozitīvo emociju šovā LAI TOP tiekas 24 talantīgi kolektīvi, kuri savā pulkā aicinājuši sabiedrībā zināmus cilvēkus un kopā bauda Svētku gatavošanās prieku. Šova viesmāksliniekiem jau piemīt kāds talants – mākslā, mūzikā, sportā vai aktiermākslā, bet viņi nolēmuši sevī vēl kādu talanta stīgu pameklēt.

Un vēl Latvijas Televīzija rūpēsies, lai XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ienāk ikkatrā Latvijas mājā. Tā mums pašiem būs īpaša svētku nedēļa, jo mūsu talantīgie režisori, redaktori, operatori un daudzi, daudzi citi būs kopā ar Svētku dalībniekiem, lai rādītu visai Latvijai, cik talantīga tauta ir latvieši!

Latvijas Televīzija – tava Dziesmusvētku televīzija!

17. maijā pirmajā "LAI TOP" raidījumā dziedātājs Lauris Reiniks iemēģināja Latvijas televīzijas koncertstudijas deju grīdu un kopā ar deju studiju “Dzirnas” izdejoja Agra Daņiļeviča asprātīgo un ilustratīvo horeogrāfiju dejai “Viena Vista”. Mūziķis un stand-up comedy aktieris Arstarulsmirus notrausa putekļus no sava nu jau 20 gadus nespēlētā saksofona un pirmo reizi stājās Pāvula Jurjāna mūzikas skolas pūtēju orķestra rindās, tādā veidā piepildot savu bērnības un savu vecāku sapni. Minta (MNTHA) sirsnīgā saspēlē ar mazajiem “Tarkšķēniem” radīja jaunas folkloras skaņas.

Par sirsnīgāko sniegumu skatītāji atzina Latvijas Televīzijas laika ziņu apskatnieka Toma Briča un Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauktā kora kopīgi izdziedāto dziesmu “Mana zeme”.

 

Svētdienas, 24.maija, vakarā Dziesmusvētku televīziju un LTV1 ēteru piepildīja patiesas un pozitīvas emocijas, kuras dāvāja “LAI TOP” 2.raidījuma dalībnieki aktieris Viktors Ellers kopā ar Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas zēnu kori un “Melngaiļskolas Big Band”, izcilākais Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs un Alūksnes novada Jaunalūksnes PII “Pūcīte” folkloras pulciņš “Rakstu raksti”, dziedātāja Samanta Tīna un mūsdienu deju grupas “BURAS” dejotāji  un skatuves spridzeklis Ralfs Eilands ar Jelgavas mūzikas vidusskolas bigbendu. Par otrā “LAI TOP” raidījuma sirsnīgāko priekšnesumu skatītāji atzina Viktora Ellera un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas zēnu kora un “Melngaiļskolas Big Band” kopīgi izpildīto “The Sound Poets” dziesmu “Kalniem pāri”.

Daudz interesanta par “LAI TOP” dalībniekiem var atrast: http://laitop.lsm.lv, kā arī Latvijas Televīzijas sociālo tīklu kontos Facebook, Twitter, Instagram un Draugiem.lv.

Svētdienas vakarā, 31.maijā, Latvijas televīziju pieskandināja lielu un mazu soļu un solīšu dimdoņa. Uz pozitīvo emociju šova skatuves kāpa nākamie četri no kopumā 24 izaicinātajiem sabiedrībā zināmajiem cilvēkiem: dziedātāja Aija Andrejeva un deju kolektīvs “Pūpolītis”, skrituļslidotājs Nils Jansons un tautas deju ansamblis “Dzintariņš", improvizācijas teātra aktieris Nauris Brikmanis un Rīgas 6.vidusskolas simfoniskais orķestris, un LTV žurnālists Matīss Arnicāns kopā ar Babītes novada Kultūrizglītības centra koklētāju ansambli “BALTI”. Dziedātājas Aijas Andrejevas un deju kolektīva “Pūpolītis” šarms bija izšķirošais un skatītāju balsojuma rezultātā viņi kļuva par “LAI TOP” 3.raidījuma uzvarētājiem un skatītāju simpātiju balvas ieguvējiem.

Ceturtajā raidījumā dziedātāja Liene Šomase pēc sešu gadu pārtraukuma atkal paņēma rokās saksofonu un kļuva par Valmieras pūtēju orķestra “Si bemol” daļu. Kora dziesmas spēku šovā “LAI TOP” izbaudīja sprinteris un ātrākais latvietis Ronalds Arājs kopā ar Rīgas 45.vidusskolas jaukto kori vadītājas Baibas Milzarājas vadībā. Harmonisku un mierpilnu priekšnesumu skatītājiem dāvāja dūla Katrīna Puriņa, viņas meitiņas un Rīgas skolēnu pils folkloras kopa “KOKLE”. Par dziedātāja Nikolaja Puzikova skolotājiem un deju partneriem kļuva Ogres kultūras centra deju studija “PĪLĀDZĪTIS”. Nikolaja centību novērtēja arī skatītāji, un viņš ieguva “LAI TOP” 4.raidījuma skatītāju simpātiju balvu.


 

Par “LAI TOP” 14.jūnija vissirsnīgāko priekšnesumu skatītāji atzina Kurzemnieku brāļu Reizenbergu un Dundagas vidusskolas jauktā kora priekšnesumu. Inguss atzina, ka bija tā vērts piedalīties šai šovā: “Es ceru, ka šis raidījums turpināsies ilgi, ilgi…” Andris piebilda: “Ilgāk, nekā Hameleonu rotaļas!” Ne mazāk aizraujošus priekšnesumus bija sagatavojusi Dārta Daneviča ar Rīgas Franču liceja TDA “Auseklītis” dejotājiem, LTV “gudrinieks” Kaspars Ozoliņš un Veizāna deju skolas audzēkņi, kā arī icilais baritons Jānis Apeinis un Rīgas 45.vidusskolas vokāli instrumentālā grupa.

 

Saulgriežu naktī, 21.jūnijā, noslēdzās Latvijas Televīzijas rīkotais pozitīvo emociju šovs “LAI TOP”. Par 6.raidījuma sirsnīgāko priekšnesumu skatītāji atzina Aminatas Savadogo un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas jauktā kora izpildīto emocionāli spēcīgo dziesmu “Saule, Pērkons, Daugava”.

“LAI TOP” noslēguma koncertā varēja dzirdēt un redzēt arī dziedātājas Katrīnas Paulas Dīringas un folkloras kopas “SUITIŅI”, dramaturģes Rasas Bugavičutes un Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīva “VAINAGS”, kā arī grupas “PeR” dalībnieka Edmunda Rasmaņa un Jaunpiebalgas vidusskolas ritma grupas sarūpētos priekšnesumus.

Pozitīvo emociju šovs “LAI TOP” stafeti nodod tiem tūkstošiem dalībnieku, kuri priecēs visus XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Kopā ar Svētku dalībniekiem daudzviet būsim arī mēs – Latvijas Televīzija – Dziesmusvētku televīzija!

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/