Šedevrs

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ikreiz priecē mūs ar jaundarbiem – šedevriem, kas iekaro dalībnieku un skatītāju sirdis, pēc tam nereti ieņemot stabilu pozīciju Svētku repertuārā.

Renāra Kaupera „Mana dziesma” debitēja IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Dziesma ir iemantojusi skolēnu mīlestību un ar savu emocionālo vēstījumu nereti tiek pielīdzināta Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku himnas statusam, tāpēc ieņem pārliecinošu pozīciju Svētku programmā arī šogad.

Mārtiņa Brauna dziesmu „Saule, pērkons, Daugava” ikviens korists zina kā reizrēķinu. Tā par neatņemamu Svētku repertuāra sastāvdaļu ir kopš 1989.gada.

Šogad Noslēguma koncertā pirmatskaņojumu piedzīvoja dziesma „Es nāku no mazas tautas” ar Raimonda Paula mūziku un Knuta Skujenieka vārdiem. Dziesma uzrakstīta īpaši XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Tāpat Ēriks Ešenvalds sarakstījis kora dziesmu „Šķind zemīte, rīb zemīte” ar tautas dziesmas vārdiem.

Pūtēju nozarē Aivars Krūmiņš speciāli šiem Svētkiem sakomponējis skaņdarbu „Taures sauc”, kuras melodijas burvību klātienē varēsim baudīt pūtēju orķestru koncertā ar tādu pašu nosaukumu.

Kokļu mūzikas koncertam „Mana skārienjūtīgā kokle” Valts Pūce sarakstījis skaņdarbu „Koklītes koklēja”.

Mūsdienu deju lielkoncertā „Te mēs es@m” skatītāji klātienē varēja baudīt grupas INSTRUMENTI pašu izpildīto, speciāli šim koncertam sarakstīto oriģinālmūziku.

 

Visi lielie mākslas darbi sākas ar radošu domu un oriģinālām idejām. Mākslinieks var būt ikviens no mums un radīt savus mazos vai lielos meistardarbus ik dienu!

Žurnāls „Ilustrētā Junioriem” Svētku laikā aicinājā savus lasītājus būt radošiem un sūtīt foto šedevrus! Trīs labākie fotogrāfiju autori balvās saņēma – Svētku krūzīti un cepurīti, kā arī žurnāla abonementu trīs mēnešiem.

Jūsu uzmanībai konkursa JAUTRAIS SVĒTKU ŠEDEVRS laureātu foto!

 

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/