Orķestris

Svētki bez orķestra ir tas pats, kas dziesmā skaidri neizdziedāta vārdam galotne un tautas dejā nenostiepts pirkstgals. Orķestri raksturo artistiskums, enerģija, vērienīgums, skanīgums un atraktivitāte, īpašības, kas iemiesojas Svētku procesā, pulcējoties Svētku skatītājiem, atbalstītājiem, dalībniekiem un skolotājiem.

6.julijā Lielajā ģildē plkst. 19.00 - simfonisko orķestru koncerts TŪKSTOŠBALSU SIMFONIJA

7.jūlijā Lielajā ģildē plkst.10.00 - 18.00 - pūtēju orķestru FINĀLKONKURSS

9.jūlijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā:

plkst. 15.00 - pūtēju orķestru koncerta TAURES SAUC ģenerālmēģinājums

plkst. 19.00 - pūtēju orķestru koncerts TAURES SAUC

10.jūlijā laukumā pie Brīvības pieminekļa plkst.19.00 - pūtēju orķestru DEFILE programma

Pats pirmais pūtēju orķestru koncerts Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos norisinājās 1995.gadā VII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā, kad pūtēju orķestru koncerts kļuva par Svētku neatņemamu sastāvdaļu. Šogad koncerts būs aizraujošs – par tā nosaukumu izvēlēts Aivara Krūmiņa skaņdarbs, kas iekļauts arī koncerta programmā. Skaņdarba tēma caurvijas koncertam kā fanfaras un fona skanējums orķestru pārejām laukumā. Koncertā piedalīsies arī vīru kopa “Vilki”, kas demonstrēs šobrīd iespējami senākā Latvijas teritorijā zināmā pūšamā instrumenta, koka taures, kopiju skanējumā. Kopā ar 1600 dalībniekiem no Latvijas izglītības iestādēm koncerta muzikālo noformējumu papildinās Latvijas Republikas Zemessardzes jauniešu pūteju orķestris un labākie Latvijas orķestru defile priekšnesumi.

Pūteju orķestru apvienība Egila Šķetra un Haralda Bārzdiņa vadībā 10.jūnijā iesāka akciju, izaicinot Intaru Busuli turpināt uz nospēlētās melodijas pēdējās nots un izaicināt nākamo pūšamā instrumenta spēlētāju. Izaicinājumu tālāk pieņēma Talsu novada Bērnu un jauniešu centra pūtēju orķestris, Auces pūtēju orķestris, Linda Leen un Ints Dālderis. Lūk, visu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku entuziastu uzmanībai jaunais kopdarbs!

 Paldies visiem!

 

 

 

 

 

 

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/