Ņieburs

Ņieburs ir latviešu tautas tērpa sastāvdaļa – to valkā sievietes. Ņiebura funkcija ir cieši saturēt sievietes ķermeņa augšējo daļu. Ņiebura izmēram jāatbilst valkātājas augumam – tas nedrīkst būt par lielu vai par mazu.

Valkājot tautas tērpu un tam atbilstošu galvassegu, jāatceras par piemērotu frizūru! Nevīžīgi, nesavākti mati, dredi vai afrikāņu bizītes pie tautas tērpa nav vēlamas. Labāk vienkārši sapīt bizi!

Ja, valkājot tautas tērpu, gribas piepucēties ar kosmētiku, jāatceras, ka grimam jābūt vieglam un neuzkrītošam! Koši zilas acu ēnas vai spilgta lūpu krāsa jāatstāj citai reizei.

Svarīgi ir atcerēties par akurātu tautas tērpa aksesuāru valkāšanu! Vīrieši valkā austās jostas apsietas pa vidu un tās galus sakārtojot aiz jostas, tie nedrīkst karāties pār apģērba apakšmalu, krist uz zemes vai sapīties kājās.

Ceļā uz Latvijas simtgadi 2018. gadā Latvijas Nacionālais kultūras centrs uzsāk projektu „Katram savu tautas tērpu”. Projekta mērķis ir stāstīt par latviešu tautas tērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām. Tautas tērps ir nozīmīga un nacionāli savdabīga latviešu kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tas ir veidojies un pastāvējis noteiktos ģeogrāfiskos un ekonomiskos apstākļos un nepārtraukti attīstījies dažādu tradīciju ietvaros. Tautas tērps ir plašs informācijas nesējs ne tikai par latviešu kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām, bet arī ataino arī valkātāja sociālās, ģimenes, vecuma, turīguma, kā arī kultūras sakaru mijiedarbības ar kaimiņu tautām, īpatnības.

Projekta interneta vietne www.katramsavutautasterpu.lv pavisam drīz tiks papildināta ar īpašu katalogu, kas ļaus iepazīt dažādu novadu tērpus, rotas un to darinātājus.

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/