Ķipars

Svētku koncepcija radīta, lai sev interesējošu pasākumu atrastu ikviens tautas mākslas entuziasts. Tā kā Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku ābece, ķipari ir nākamie Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki. Dziesmām, dejām un prieka piepildīto Svētku gaisotni ikviens mazais ķipars varēs izbaudīt, klātesot dažādos pasākumos.

Nebijusi iespēja sajust maģisko Svētku gājiena burvību ikvienam - kad gājienu būs beiguši Svētku dalībnieki, ap plkst.11.30 Gājienā aicinām arī nākamo Svētku dalībniekus, mazos ķiparus,  kopā ar vecākiem iziet  "dzīvā alfabēta" ceļu.  Pirmo dziesmu, pirmos deju soļus mazajiem ķipariem māca vecāki, vēlāk bērnudārzos - audzinātājas, bet skolā - skolotāji, nu iespēja  pirmajam Gājienam! Dziesmusvētku ābecē pirmie soļi Gājiena ceļā ir kā pirmās līnijas burtnīcā - burtu vēl nav, bet roka vingrinās tos rakstīt. Pulcēties Ķiparu gājienam visērtāk būs Z.A.Meierovica bulvārī, bet pievienoties varēs visa ceļa garumā.

Ar plašu un dažādu mākslas nozaru pārstāvju priekšnesumiem piesātinātu programmu mūs priecēs Vērmanes dārza pasākumu kopuma „Burtiski burvīgs burziņš Vērmanes dārzā” dalībnieki. Tajā piedalīsies gan vides pētnieku radošo un mākslas pulciņu dalībnieki. Radošajās darbnīcās arī Svētku apmeklētājus aicinās iesaistīties radošo mākslas pulciņu skolēni. Vērmanes dārzs – piedzīvojums visiem un ikvienam. Vieta, kur māmiņām ar saviem mazajiem ķipariem netraucēti, izbaudīt Svētku atmosfēru brīvā dabā, bez ierobežojošiem faktoriem, pārvietojoties ar bērnu ratiņiem. Kad beigušās atlases skates un konkursi, kad dejotāji, koristi un pūtēju orķestri jau gatavi lielajiem koncertiem, mēs, padziļinot izpratni par Dziesmu un deju svētku tradīciju, aicināsim visas interešu grupas iesaistīties Svētku notikumā. Burvīgi koncerti, skates, radošās darbnīcas, vides spēles, sadancošanās, sadziedāšanās, rotaļas un teātru spēles - prieku varēsiet vērot un paši piedalīties.

Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem ķiparus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Lielākajās koncertu norises vietās - Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā - drošības apsvērumu un koncerta režisoriskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot ejās. Ja esat nolēmuši apmeklēt koncertus ar zīdaiņa vecuma bērniem, lūgums izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas.

Atgādiniet bērnam par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja viņš ir apmaldījies. Bērnam vai nu jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs, vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā, jāatgādina viņam, ka nedrīkst runāt ar aizdomīgiem svešiniekiem, nedrīkst ļaut sevi aiztikt un skarties klāt, neiet līdzi un nekur nebraukt kopā ar nepazīstamo, kā arī neko neņemt no svešinieka - pārtiku, priekšmetus, naudu un tml. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, policijas darbiniekiem, Informācijas centrā.

 

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/