Iedvesma

Tā ir vēlme radīt ko jaunu, tā ir impulss radošam darbam, mākslai un pašizpausmei.

Kārums izaicina Tavu iedvesmu – paskatīties savas dzimtās puses tautasdziesmu krājumos, atklāt iekšējo talantu un parādīt to visai Latvijai.

Ralfs Eilands kopā ar #Kārumsiedvesmo uzvarētājiem - tautas deju ansambli “Vaduguns” un folkloras kopu “Ķocis” no Liepājas, ierakstījis latviešu tautasdziesmas videoklipu!

Video klips ir Svētku lieldrauga Kārums pateicība par dziesmu un deju svētku tradīcijas mantošanu un kopšanu no paaudzes paaudzē. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa atzīst:

“Pārsteigumus no Kārums Svētkos gaida ikviens dalībnieks, un šogad Kārums ir ne tikai iepriecinājis, bet arī iedvesmojis gan pašus dalībniekus, gan skolotājus, īpaši liepājniekus!”

Pēc uzvaras #KārumsIedvesmo konkursā tautas deju ansamblis “Vaduguns” un folkloras kopa “Ķocis” aizvadīja aizraujošu dienu kopā ar Ralfu Eilandu un profesionālu filmēšanas komandu. Videoklips tapis latviešu tautasdziesmai - “Man pašam Kurzemē”, dziesmas unikālais izpildījums ierakstīts Latvijas Radio studijā un filmēts Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Kurzemes zvejniekciema sētā. Uzvarētāji balvā ieguva arī ceļojumu uz Stokholmu, kurā dosies septembra sākumā.

TDA “Vaduguns” vadītāja Eva Krētaine atzīst, ka šādi konkursi ir brīnišķīga iespēja bērnu motivācijai dejot. Tā ir iespēja sevi parādīt, tādā veidā arī bērnam veidojas interese par tautiskajām dejām un folkloras vērtībām.

“Šī ir ne tikai uzvara konkursā, bet mums tā ir ekskursija, ko varam apvienot ar dejošanu. Domāju, ka daudzi bērni nav bijuši Brīvdabas muzejā vai Latvijas Radio studijā, tā viņiem ir lieliska pieredze un iespēja!” tā par #KārumsIedvesmo filmēšanas dienu Eva Krētaine.

Folkloras kopas “Ķocis” vadītāja Solveiga Pētersone tic folklorai, saskata tajā lielu spēku un mūsu tautas saknes, ko ir ļoti svarīgi kopt un saglabāt. Viņa atzīst:

“Jo vairāk mums ir iespējas doties plašajā pasaulē, jo vairāk mēs meklējam savas saknes un to, kur tad ir tā mūsu vieta šeit, kur ir mūsu senči, mūsu vecvecāki. Šādas dziesmas ieraksts un kopā būšana mūs viennozīmīgi stiprina!”

 

Mājas lapā iedvesmo.karums.eu joprojām redzami vairāk kā 100 iesūtītie video no Rīgas, Cēsīm, Ikšķiles, Dagdas un citām Latvijas pilsētām un novadiem, kas parāda latviešu tradīciju un tautasdziesmu izpildīšanas veidu daudzveidību!

Paldies visiem, kas piedalījās, atbalstīja, skatījās un vērtēja #KārumsIedvesmo!

Lieldraugi:

Atbalsta:

Atbalstītājs #12Atbalstītājs #9Atbalstītājs #11

Informē:

https://www.draugiem.lv/